З 5 жовтня на роботодавців чекають комплексні перевірки з праці

Дата: 26.09.2018 08:49

Ще 5 вересня було відомо про ухвалення Кабміном розпорядження, яке дало старт боротьбі з тіньовою зайнятістю. 19 вересня, оприлюднено сам текст розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Ним Уряд доручив Держпраці, ДФСУ, Пенсійному фонду,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

• починаючи з 5 жовтня 2018 року, комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;
  • до 5 жовтня 2018 року інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади доручено переглянути  власні нормативно-правові акти  та внести до них зміни  з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

При цьому ДФСУ, ПФУ, Нацполіція та інші центральні органи виконавчої влади будуть подавати щомісяця до 10 числа Держпраці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Мінсоцполітики Кабінетові Міністрів України.